PLKOŇ
  -> Novinky -> Historie -> Současnost -> Členové -> Fotogalerie -> Videa -> Cvičení -> Recenze -> Odkazy -> Kontakt 


Současní členové PLKONĚ

Tereza

Jsem z Prahy, a to od narození. Ale ráda poznávám nové kraje, mravy, lidi a jejich hudbu, filozofii i kuchyni. Do všeho ráda kecám a občas z toho i něco vypadne, což je moc fajn. A taky potřebuju k životu, aby věci fungovaly a lidi kolem byli spokojení. Ráda si hraju a baví mě připravovat prostor pro hru a sebevyjádření ostatních. Asi proto miluju divadlo a kulturu vůbec. Mým snem je založit jednou kulturní středisko. Jinak jsem celkem suchar a pragmatik. :o)

V našem prvním představení O líném Larsovi jsem si zahrála Kouzelnou žábu a Výčitku. Inspirována dílnou tvořivé dramatiky jsem dala podnět ke vzniku prapodivných postav příběhu OO-bludách a stala jsem se jednou ze součástí Prsoně. V Okřídleném vejci jsem v roli Domorodce zužitkovala své zážitky ze stáže afrických tanců. Ve Zvíkovském rarášku jsem si zahrála ráznou prsatou Klíčnici Salomenu. V Ivaně mi byla přiřčena role upjaté Sestry Pátkové. V pohádce Jak princezna Alžběta hledala ženicha jsem tvořila pravou (nebo levou?) polovinu rozverné, ač starostlivé zpívající Chobotnice Majdy. Ve hře 6+2 aneb o čem ženy nesní jsem převážně zastávala roli nápovědy, nicméně při derniéře jsem si zkusila roli Verči s dlouhým vedením. V našem prozatím posledním představení sestaveném z básní mojí sestry Katky ze sbírky Waltz pro zrzka jsem se octla v roli režiséra, ale nutno dodat, že svými nápady jako vždy přispívali všichni zúčastnění. V rámci tohoto básnického pásma si pohrávám s básněmi Divadlo, S.O.S. a Vězeň. 

 Martin (František) 

Je druhým členem PLKONĚ, který navštěvuje PLKONĚ od začátku jeho činnosti a který se podílel na jeho znovuobnovení. Dále v Líném Larsovi si zahrál hlavní postavu Larse, v OO-bludách Podupandu a Mlhudu, v Hybrilindě Hybrilindu, v Okřídleném vejci Domorodce a Chovatele na vývoz, ve Zvíkovském raráškovi Mikuláše Dačického z Heslova, v Ivaně Bratra Středu, v pohádce "Jak princezna Alžběta hledala ženicha" hrál císaře Josefa a má na starosti všechny zvuky a doprovodnou hudbu. Připravuje pohybová a hudební cvičení, vytváří hudbu a zvuky k představením. Podívejte se na Martinovy fotky. Ve hře "6+2 aneb o čem ženy nesní" hrál hlavní mužskou roli - rodilého Španěla Manola..  

 

Pepa

Chodí do PLKONĚ od podzimu 2002. V pohádce "Jak princezna Alžběta hledala ženicha" hrál kapitána Kuka. Má zkušenosti s hraním ze školního divadla, podívejte se na Pepovy fotky. Pepa byl režisérem naší divadelní hry "6+2 aneb o čem ženy nesní".

Alenka 

Ahoj! V současné době stále ještě studuju matiku na MatFyzu, od čehož se snažím si odpočinout na divadle. Ráda nejen hraju, ale také na divadlo koukám a jsem ráda, když se kolem něj můžu všemožně pohybovat. Jinak mě občas můžete potkat na výletě, popřípadě taky na nějaké šílené akci, naposled to byl Den cesty.
Za svou dobu působení v Plkoni jsem si zahrála Motýla (Jak princezna Alžběta hledala ženicha) a rozvádějící se Kamilu (6+2 aneb O čem ženy nesní). V současné době se objevuju v básnickém pásmu Waltz pro zrzka (Kocourek, Plánek, S.O.S., Zrůdné ticho).

Linda

Několik let jsem se připravovala na účinkování v Plkoni na ZUŠce, dílnách v Šumperku, Hronově a hraním v souboru Hančeho příležitostní teátr. Získané zkušenosti jsem zúročila při ztvárnění postav, které jsou na jevišti, ale nemluví, anebo mluví, ale nejsou na jevišti (Jak princezna Alžběta hledala ženicha: domorodka, pirát, čarodějnice). Oslnivými výkony jsem se propracovala k postavě, která mluví na jevišti! (6 + 2: Olina), ale bohužel i opačně (Walz: nic). V připravované hře jsem si tedy raději uzurpovala rovnou dvě role.

V létě prodávám zmrzlinu a přes zimu věštím z koule, jaké asi bude příští léto. Ke svým starým životním krédům (Kdokoli může dělat cokoli.“ Život vždy z té lepší stránky ber!“ a Víte, on Algernon nemá nic, ale vypadá na všechno.“) letos dodávám, že Dělat věci s rozmyslem je ztráta času.“

Sylvie 

Do PLKONĚ jsem přišla na podzim 2001 a jsem zde až doteď. :-) V pohádce Jak princezna Alžběta hledala ženicha jsem si zahrála princeznu, a párkrát také vzbouřence alias domorodce, což mě bavilo nejvíc a ve hře 6+2 aneb o čem ženy nesní kamarádku hlavní postavy Verču. V básnickém pásmu od Katky Slámové přednáším básně Zachránce a Waltz pro zrzka. Vzhledem k určitým počítačovým zkušenostem se snažím zmapovat činnost Plkoně na webových stránkách od jeho vzniku až do současnosti.

Katka

Říká se, že nejvíc popíjejí herci a učitelé. Já sice pajdu zatím jen studuji a hérečka jsem jen amatérská, ale už jsem si raději otevřela vinárničku U Žasu a kvasu. Tak kdyžtak přijďte žasnout, jak nám to na Čajkovského 28 kvasí. :o) Jinak je o mně známo, že pro srandu i přes plot skočím. Věhlas jsem získala díky dvěma replikám v roli ž e e e lvy y y    Š š š m a a a jdy y y[číst pomalu], to bylo asi tím krásně malovaným krunýřem. Postava policajtky Míši mi prý taky pěkně seděla, to bylo asi těmi pouty. A svou doposavadní kariéru jsem završila recitováním příhodných básní Zrůdné ticho a Po opičce, takže mi teď říkají Zrůdná opička, laškovně samozřejmě. :o)

Jana

"Jag heter Jana! Jag äta mycket och alltid;-) Det är det intressantest om mig. A jinak jsem také s potěšením členkou našeho divadelního spolku Plkoň. Nejdřív jsem dělala osvetlovačku a zvukařku (to berte s rezervou, jo), pak jsem v našem basnickém pásmu hrála“ v básních Rande, Zrůdné ticho a Žal. Už jsem zvědavá, co zase vyvedem. Ať žije samice hrabáče!"

Aneta

Jsem čistokrevná Pražačka, ráda cestuju, mám ráda západní Evropu, především Itálii a Španělsko. Ráda poznávám nové lidi. K herectví tíhnu od dětství. Začínala jsem už na základní škole, kde jsem hrála hlavní roli v muzikálu O červené slepičce a loupežníka Bubu v muzikálu Alibaba a 40 loupežníků. Na gymnáziu jsem hrála roli Pasqui v Goldoniho hře Poprask na laguně a dvojroli - černošskou pomocnici Titubu a soudní zapisovatelku Colemanovou ve hře Čarodějky ze Salemu. Tam jsem také potkala Pepu s Alenkou. Školní divadelní soubor se rozpadl, ale po čase jsem zjistila, že Pepa s Alčou hrají dál. Pozvali mě na své představení. Tak jsem se seznámila s Plkoněm a už jsem tu zůstala. Jednak proto, že mě divadlo baví a pak jsou tu bezvadný lidi. :-)
Jelikož jsem do Plkoně vpadla uprostřed inscenace básnického pásma Katky Slámové Wlaz pro zrzka, funguju prozatím jako osvětlovač. Co bude dál se uvidí :-)

David

Zdravím Vás, jmenuji se David Šafránek, narodil jsem se 27. prosince v Příbrami.

Vystudoval jsem základní a střední školu v Příbrami a nedávno ČVUT v Praze - fakultu elektrotechnickou, obor výpočetní technika. Při tom jsem se zúčastoňval brontosauřích víkendovek a několika táborů. Nyní se živím v Praze jako softwarový vývojář dektopových aplikací v Javě, Delphi a C++.

Ve volném čase chodím hrát šachy do pražského klubu DDM Praha 6, kde se starám o webové stránky. Také si rád zahraju nějakou prima hru v klubu deskových her na Strahově nebo navštívím divadelní spolek Plkoň. Dále kouknu na nějaké prima pořady v televizi, zaplavu si nebo zajdu do posilovny.

Hodně času trávím také u počítače, věnuji se hlavně programování. Když zbyde čas, tak čtu knihy s psychologickou tématikou.

Anička

Doufám, že se vám líbí tady na týhle stránce. Jsem jedna z velmi mladých členek, baví mě hudba a zpěv, cyklistika a hory kdykoli a jakkoli. Plkoň je pro mě parta fajn lidí, se kterýma je dobrý nejen divadelní tvoření. :) Kdybyste si chtěli jeste chvíli užívat nekonečných vln internetu, podivejte se na www.myspace.com/swizzera, kde se dozvíte víc o tý hudbě a taky uvidíte další fotky. :)

Daniela

Budoucí pedagožka a kamarádka Kačky. Občas vypomáhá v Žasu a kvasu. :)

Vojta

Baví mi snad skoro všechno... www.drmacak.wz.cz :)

Jolana

Nová členka a velká pomoc. Má zkušenosti s divadlem, pomáhá s režírováním, s přípravou hry a s celkovým výsledkem hry. 

Martin - Ftoz

Nová posila, výtvarník a sportovec. Ukázky děl zde.


  Ikona Plkoně