PLKOŇ
  -> Novinky -> Historie -> Současnost -> Členové -> Fotogalerie -> Videa -> Cvičení -> Recenze -> Odkazy -> Kontakt 


"Jak princezna Alžběta hledala ženicha" - fotografie z premiéry

V úterý 1. června 2004 na Den dětí proběhla v divadelním sále nové budovy Jedličkova ústavu v Praze premiéra pohádky "Jak princezna Alžběta hledala ženicha". Jste vítání ve fotogalerii, která pro Vás může být buď pozvánkou na představení nebo památkou na to, jak to vlastně všechno bylo.

Všechno začalo tím, že císaře přijela navštívit nečekaná návštěva. Kapitán Kuk s chobotnicí. A co se dělo dál?

Kapitán Kuk vypráví, jak se při svých výpravách na moři ocitl v nebezpečí a kdo mu z něj pomohl dostat se ven. Oblíbeným gestem želvy Šmajdy je drbání se na helmě.

Majda si v pohádce zazpívá sólo. Dvojhlasně. Myslím, že můžu společně s Vámi prohlásit, že Terka s Rendou hrají chobotnici více než přesvědčivě - viz poslední fotografie.

Na scéně se po dlouhém čekání objeví také princezna. Alžběta o svém ženichovi nemá přesnou představu, ale rozhodně si ho chce vybrat podle svého. Před přestávkou přepadli naše diváky piráti a pod různými pohrůžkami "Peníze nebo život!" vybírali "dobrovolné" vstupné... V pozadí na poslední fotografii je divadelní kritik a náš dlouholetý pozorovatel, který premiéru uváděl.

Jedním z možných nápadníků princezny je Gustav Robinson. Teď se právě probudil. Princezně ho doporučí spolu se Sladkým Džimem kapr Karel, ale nutno říct, že princeznu ani jeden moc nenadchne...

Baronka si vykládá karty a předpovídá budoucnost svému synovi Bedřichovi. Upřímně řečeno, tomu je to celkem jedno a nejradši je, když je z dosahu barončiných dlouhých rukou a ječivého hlasu. ... Nakonec se všichni šťastně shledají.

A to už se blíží závěr a my jsme si poprvé po představení vychutnávali potlesk. Největší ovace sklidily naše tři postavičky - motýl, kapr a želva. Děkujeme za pozornost a těšíme se na Vás příště.

A nakonec společná fotka celého PLKONĚ (ano, opravdu je nás tolik):

Fotografie: Olga G. © 2004

  Ikona Plkoně