PLKOŇ
  -> Novinky -> Historie -> Současnost -> Členové -> Fotogalerie -> Videa -> Cvičení -> Recenze -> Odkazy -> Kontakt 


Workshop s Jenni - 8.-9.11.2008

 

Díky Katce, která zařídila lektorku, proběhl o víkendu pohybový a hlasový workshop. Lektorkou nám byla finská herečka, choreografka, režisérka a tanečnice Jenni Kokkomäki, která v současnosti účinkuje ve Finsku i v zahraničí. Dílna byla zaměřena na objevování nových pohledů na scénický pohyb, tanec a práci s tělem v rámci inscenace, na různé způsoby jevištní existence i na tvorbu vlastní choreografie. Komunikačním jazykem byla angličtina.  

...

V rámci rozcvičky probíhalo uvolnění těla, takže jsme se hezky vyváleli, a pak jsme začali nacvičovat po kouskách sestavu. Některé části připomínaly asijská bojová umění.  

 

 

 

 

 

 

 

Cílem bylo naučit se pohybovou sestavu, kterou volně provedete a přitom v mezerách a v nepohodlných pozicích deklamujete text z Macbetha od Shakespeara. Nesmí na vás být vidět napětí a slovům by mělo být dobře rozumět. Důležitý je i pohled - kontakt s diváky.

 

 

 

 

 

 

 

 

Celé dva dny byly poměrně hodně náročné, ale musíme se pochválit, protože jsme to všichni dobře zvládli. Na konci jsme si ještě řekli naše dojmy a šli jsme to zapít. :) 

 

 

 

 

 

 

 

Jenni, děkujeme.

Foto: František 2008

Další fotografie: Anička 2008


  Ikona Plkoně